ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Míčky na míčkování  soft 70mm - zvětšit obrázek
Tip

Míčky na míčkování soft 70mm

Speciální molitanový míček k fyzioterapeutické metodě míčkování.  Míčkování je pomocná fyzioterapeutická metoda, která se využívá často při onemocnění dýchycích cest, ...

35 Kč

  • skladem > 5 ks
  • ihned k odeslání
Záruka měsíců
Vyr. číslo : 1079

Míčky na míčkování soft 70mm

Speciální molitanový míček k fyzioterapeutické metodě míčkování.

 Míčkování je pomocná fyzioterapeutická metoda, která se využívá často při onemocnění dýchycích cest, neurologických a ortopedických onemocnění.

Míčková facilitace neboli míčkování je technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou Zdenou Jebavou. Masáž a terapie molitanovými míčky, původně vyrobenými pro soft tenis (tzv. líný tenis), pomáhá především astmatickým dětem při zvládání jejich nemoci.

Je vhodná též na uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla, problémech s vedlejšími nosními dutinami apod. Využití této metody se velice rychle rozšířilo i do jiných lékařských odvětví, než je původně zamýšlená dětská pneumologie. Míčkování je využíváno ve fyzioterapii, ortopedii, chirurgii, neurologii i jinde.
Při léčbě astmatu, cystické fibrózy a jiných vážných plicních onemocnění tato masážní metoda usnadňuje nádech a tlumí výdech. Uvolňuje a protahuje břišní, prsní a krční svaly a svaly pánve, zad a ramenního pletence. Reflexivně navozuje uvolnění hladké svaloviny bronchů (průdušek) a tím dovoluje výdech. Uvolněná bránice dovoluje fyziologickou dechovou vlnu, břišní dýchání, zvýšení dechového objemu a snížení dechové frekvence. Tato metoda využívá teorie akupunkturních bodů a teorie závislosti mezi kontrakcí (stažení svalu) a relaxací (uvolnění svalu).

Míčkování zavedla mezi fyzioterapeuty a lékaři známá Češka fyzioterapeutka Zdena Jebavá. Míčky dostáváme přímo od ní, čímž dostáváme záruku kvality a správného provedení z původního druhu molitanu.

Výhody a důležité vlastnosti:

  • Na naučení bezproblémová a neobtížná metoda
  • Masáž můžeme bez obav dopřát všem generacím kojencům i praprarodičům
  • Mezi přední možnosti využití řadíme pomoc při dechových obtížích 

Zkvalitnit život, bojovat proti nemocem s větší účinností a pomoci sobě a svým blízkým lze velmi jednoduše. Vyzkoušejte míčkovou facilitaci, vždyť ulevit si od obtíží je přece tak jednoduché.

Odhalte princip míčkování

Chcete si ulevit od obtíží spojených s bolestmi zad, snížit otoky, zlepšit a usnadnit dýchání, napomoci regeneraci a hojení jizev a po operačních ran? Využijte míčkování, které přes kompresi a následného snížení tlaku na tkáň působí přes různé cesty (reflexní, mízní…) na mnohem hlouběji položené struktury těla. Uvolňuje a snižuje tonus svalů, čímž napomáhá při obtížích spojených s astmatem a dalších onemocnění dýchacího aparátu atd…

V jakých případech sáhnout po míčkách

Chronické i postakutí stavy při bolestech páteře

Zlepšení uzdravování tkáně po operaci v místě jizev

Rozmanité případy problematik souvisících s dýcháním

Různá místa zánětů v oblastech dýchacího aparátu

Relaxace a prevence při bolestech hlavy včetně migrén